Selçuklu, Konya
+90 533 230 29 36

Alan Adı Kayıt Sözleşmesi

Son Güncelleme: 05/03/2021

YASAL HAKLARINIZ VE ÇÖZÜM YOLLARINIZ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERDİĞİNDEN LÜTFEN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUN.
 

1. GENEL BAKIŞ

Bu Alan Adı Kayıt Sözleşmesi (bu “Sözleşme”) siz ile AZEM Bilişim(“AZEM Bilişim”) arasında imzalanmış olup, elektronik kabul tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Bu Sözleşme AZEM BilişimAlan Adı Kayıt hizmetlerini (“Alan Adı Kayıt Hizmetleri” veya “Hizmetler“) kullanımınızla ilgili şartları ve koşulları belirler. Biz, bize veya bizim gibi terimler AZEM Bilişim anlamına gelecektir. “Siz”, “sizin”, “Kullanıcı” veya “müşteri terimleri”, bu Sözleşmeyi kabul eden kişi veya kuruluş anlamına gelir. Aksi belirtilmedikçe bu Sözleşmedeki hiçbir hükmün, herhangi bir üçüncü taraf hakkı veya avantajı sağladığı kabul edilmeyecektir.

Bu Sözleşmeyi elektronik ortamda kabul etmeniz, her bir  sözleşmeyi, kılavuzları, politikaları, uygulamaları, prosedürleri, kayıt gereksinimleri veya operasyonel standartları (“Kayıt Politikaları), ve Alan Adı Kayıt Hizmetleri açılış sayfasında size sunulan her türlü plan sınırlamaları, ürün sorumluluk retleri veya diğer kısıtlamaları içeren bu Sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı, onayladığınızı ve şartlarına bağlı kalacağınızı belirtir.

KAYDETTİRMEK İSTEDİĞİNİZ ALAN ADI TLD’Sİ İÇİN KAYIT POLİTİKALARINA GİTMEK VE İNCELEMEK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYIN.

Şunları kabul edersiniz: (i) AZEM Bilişim, karar yetkisi kendine ait olmak üzere bu Sözleşmeyi ve burada bahsedilen politikaları veya sözleşmeleri dilediği zaman değiştirebilir ve bu değişiklikler veya düzeltmeler Sitede yayınlandığı andan itibaren geçerli olur ve (ii) söz konusu değişiklikler veya düzeltmeler yapıldıktan sonra bu Siteyi bu Sitede yer alan Hizmetleri kullanmanız bu Sözleşmenin son halini kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu Sözleşme’ye son güncelleme ile birlikte tabi olmayı kabul etmiyorsanız bu Site’yi veya bu Site’de bulunan Hizmetler’i kullanmayın (veya kullanmaya devam etmeyin). Ayrıca, AZEM Bilişim size bu Sözleşmede yaptığı değişiklikleri veya düzenlemeleri zaman zaman e-posta ile bildirebilir. Bu nedenle, e-posta adresiniz de dahil olmak üzere müşteri hesabı (“Müşteri Hesabı”) bilgilerinizi güncel tutmanız çok önemlidir. AZEM Bilişim böyle bir hatanın yanlış veya güncel olmayan bir e-posta adresinden kaynaklanması durumunda bir e-posta bildirimi almamanızdan dolayı hiçbir sorumluluk veya sorumluluk üstlenmez.

AZEM Bilişim, İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu ICANN onaylı bir alan adı kayıt kuruluşu değildir; alan adı kayıt hizmetlerinin bir bayisidir. Bu doğrultuda, AZEM Bilişim hizmetinin bu Sözleşme’yi (i) sponsor alan adı kayıt kuruluşu, (ii) ICANN ve/veya (iii) söz konusu üst düzey alan adı TLD için veya ülke kodu üst düzey alan adı ccTLD” için geçerli kayıt tarafından sağlanan koşul ve şartlara uyacak şekilde değiştirebileceğini kabul ve beyan edersiniz. Bu Sözleşme’de kullanıldığı şekilde kayıt, Kayıt, kayıt operatörü veya Kayıt Operatörü, söz konusu TLD veya ccTLD için geçerli kayıt anlamına gelir. Sponsor alan adı kayıt kuruluşunu belirlemek için buraya tıklayın.


2. ÜCRETLER VE ÖDEMELER

(A) OTOMATİK YENİLEME ŞARTLARI DAHİL GENEL ŞARTLAR

Bu Sitede, Hizmetleri sipariş ettiğinizde satın almış veya almış olduğunuz Hizmetler için çıkarılan tüm fiyatları ve ücretleri ödemeyi kabul edersiniz. AZEM Bilişim, ücretlerini ve fiyatlarını dilediği zaman değiştirme veya düzenleme hakkını saklı tutar ve söz konusu değişiklikler veya düzenlemeler bu Sitede online olarak yayınlanır ve size başka bir bildirimde bulunulmadan derhal geçerli olur. Hizmetleri ay veya yıl bazında bir süre için satın aldıysanız veya edindiyseniz fiyatlar ve ücretlerdeki değişiklikler ve düzenlemeler, yukarıda ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde söz konusu Hizmetler yenilendiği zaman geçerli olur.

Aksi özellikle belirtilmediği sürece, herhangi bir TLD’deki herhangi bir alan adının yenileme fiyatı, bir alan adını arattığınızda ve seçtiğinizde ve satın almadan önce tekrar sepetinizde gösterilen liste (indirimsiz) fiyatıyla aynı olacaktır. Örneğin, liste fiyatı 67,83 TL ise ve farklı bir yenileme fiyatı belirtilmediyse, yenileme fiyatı da 67,83 TL olur. Benzer şekilde, bir alan adının satış fiyatı 61,04 TL ise ve liste fiyatı (indirimsiz) 67,83 TL olarak gösteriliyorsa (üstü çizgili olarak) yenileme fiyatı 67,83 TL*\ olur.

* Yenileme fiyatı asıl yenileme tarihinden önce değişikliğe maruz kalabilir.

(B) ALAN ADI YENİLEME ŞARTLARI

Bir alan adına kaydolduğunuzda iki yenileme seçeneğiniz mevcuttur: (i) “Otomatik Yenileme”, (ii) “Manuel Yenileme”:

 1. Otomatik Yenileme. Otomatik Yenileme varsayılan bir ayardır. Bu nedenle Genişletilmiş Otomatik Yenileme’yi veya Manuel Yenileme’yi seçmediğiniz takdirde, AZEM Bilişim, sizi Otomatik Yenileme planına kaydeder. Alan adları yenileme zamanı gelmiş herhangi bir alan adını, ilk alan adı kaydınızın süresine eş değer bir süreyle otomatik olarak yeniler ve AZEM Bilişimile kayıtlı olan Ödeme Yönteminizden o zaman geçerli olan AZEM Bilişimücretlerine göre ödeme alır. Örneğin, alan adınızı bir (1) yıl için kaydetmeyi seçtiyseniz, AZEM Bilişim, o alan adını otomatik olarak (1) yıl süreyle yenileyecektir. Alan adınızı (2) yıl için kaydetmeyi seçtiyseniz AZEM Bilişim, o alan adını iki (2) yıl süreyle otomatik olarak yenileyecektir ve yenileme prosedürü bu şekilde devam edecektir.
 2. Manuel Yenileme. Otomatik yenilemeyi kapatmayı seçerseniz ve o tarihte geçerli olan sürenin sonunda geçerli olacak şekilde ürünü iptal ederseniz (örneğin alan adı kaydını iptal etmek gibi), Hesap Yöneticisi üzerinde oturum açıp yenilemeyi manuel olarak uygulayarak veya müşteri hizmetlerini arayarak (alan adının yenilenmesini istiyorsanız) alan adının sona erme tarihinden önce dilediğiniz zaman alan adını manuel olarak yenilemeyi seçebilirsiniz. Sona erme tarihinden önce yenilemeyi manuel olarak uygulayamadığınız takdirde alan adı iptal edilecek ve bu adı artık kullanamayacaksınız.

Tüm yenilemeler, zaman zaman üzerinde yapılan değişikliklerle bu Sözleşmenin artlarına tabi olacaktır ve Siz de yenilenen tüm alan adları için bu Sözleşmenin şartlarına (değiştirildiği şekilde) tabi olacağınızı kabul ve beyan edersiniz. Alan adı yenileme ücretleri iade edilemez. Alan adını seçilen yenileme seçeneği ile otomatik olarak yenilemeyi herhangi bir nedenden ötürü başaramazsak, işlemin başarılı olması için yetecek kadar süre için ilk kayıt döneminizden az bir süre için alan adı kaydınızı otomatik olarak yenileyebilirsiniz. Herhangi bir nedenle AZEM Bilişim, kayıtlı Ödeme Yönteminizden ödeme alamazsa ve bildirimlerimize yanıt veremezseniz alan adı kaydınızın süresi dolar. Kredi kartı kullanıyorsanız sona erme tarihini içeren Ödeme Yöntemi bilgilerinizi güncel tutmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Belirli ccTLD’ler (.am, .at, .be, .br, .ca, .cn, .com.cn, .net.cn, .org.cn, .de, .eu, .fm, .gs, .it, .jp, .ms, .nu, .nz, .co.nz, .net.nz, .org.nz, .tc, .tk, .tw, .com.tw, .org.tw, .idv.tw, .uk ve .vg) için yenileme faturalandırması, süre sonu olan aydan önceki ayın ilk gününde gerçekleştirilir.

Belirli ccTLD’ler (.am, .at, .be, .ca, .cn, .com.cn, .net.cn, .org.cn, .de, .eu, .fm, .gs, .it, .jp, .ms, .nu, .nz, .co.nz, .net.nz, .org.nz, .tc, .tk, .tw, .com.tw, .org.tw, .idv.tw, .uk ve .vg) için yenileme işlemi yerine getirilir, veya ürün daha önce iptal edildiyse sona erme tarihinden önceki ayın en geç 20’sinde manuel olarak yapılmalıdır, aksi takdirde alan adınız yenilememe durumuna alınır. Bazı ccTLD’ler (.es) için sona erme tarihinden en geç yedi gün önce yenilemenin işleme konması gerekir; aksi takdirde alan adınız yenilememe durumuna alınacaktır. Alan adı yenilememe durumuna alındığında alan adını yalnızca AZEM Bilişim hizmetini arayıp alan adının yenilenmesini talep ederek yenileyebilirsiniz. Alan adınızı Hesap Yöneticiniz aracılığıyla yenileyemezsiniz. Sona erme tarihinden önce iptal edilen bir ürünün yenilenmesini manuel olarak uygulayamadığınız takdirde alan adı iptal edilecek ve bu adı artık kullanamayacaksınız.

AZEM Bilişim hizmetinin, iptal edilen ve bu Sözleşme’de verilen süreler içinde yenileyemediğiniz alan adlarından sorumlu tutulmayacağını kabul edersiniz. Herhangi bir koşulda, alan adınızı zamanında yenileyemezseniz, ek ücretler geçerli olabilir. Alan adı kaydınızla birlikte gizlilik hizmetlerine, korumalı kayda veya diğer herhangi bir benzer hizmete kaydolduysanız, alan adı kaydınızın yenilenme zamanı geldiğinde, önceden iptal etmediğiniz sürece bu hizmetler otomatik olarak yenilenir ve geçerli ek yenileme ücretleri için sizden ödeme alınır.

Bu Sözleşme’de belirtilen süreler içinde alan adınızı yenilememeniz durumunda, AZEM Bilişim’in, kendi takdirine bağlı olarak, süresi dolmuş alan adınızı sizin adınıza yenileyebileceğini kabul edersiniz. AZEM Bilişim, süresi dolmuş alan adınızı sizin adınıza yenilemeye karar verirse Yenileme için Yetkisiz Kullanım Süreniz mevcuttur; bu süre içinde yenileme için AZEM Bilişim ücretlerini ödeyebilir ve alan adınızı saklayabilirsiniz. Yenileme için Yetkisiz Kullanım Süresi şu anda on iki (12) gündür ancak bu Sözleşmenin şartları kapsamında değişikliğe tabidir.

Belirli ccTLD’ler (.am, .at, .be, .cn, .com.cn, .net.cn, .org.cn, .de, .eu, .fm, .gs, .it, .jp, .ms, .nu, .nz, .co.nz, .net.nz, .org.nz, .tc, .tk, .tw, .com.tw, .org.tw, .idv.tw, .uk ve .vg) için, alan adının sona erme tarihinden sonra Yenileme için Yetkisiz Kullanım Süresi yoktur. Yetkisiz Kullanım Süresi sırasında yenileme için AZEM Bilişim tarafına ücret ödememeniz durumunda, alan adınız Askıya alınır ve silinmek üzere işaretlenir. Bundan sonra, alan adınızın süresi dolan bir alan adı açık artırması teklifine tabi olmaması ve AZEM Bilişim kurtarma ücreti ödemeniz şartıyla, alan adınızı kullanmak için 30 güne kadar bir kurtarma süresi olabilir.

Kurtarma ücreti şu anda 80,00$ ABD doları tutarındadır ve bu Sözleşmenin şartları kapsamında değişikliğe tabidir. Ödeme ile kurtarma amaçlı 30 günlük süre sona ermeden önce alan adınızı kurtarmazsanız AZEM Bilişim kendi takdirine bağlı olarak alan adınızı silebilir veya sizin adınıza başka bir alan adı sahibine transfer edebilir. Kurtarma süresinde alan adınız park edilebilir.

Alan adınızın silinmesi durumunda Kayıt, AZEM Bilişim tarafına kullanma ücreti ödeyip alan adınızı kullanmaya devam edebileceğiniz 30 günlük bir Kullanma Süresi sunar. Kurtarma ücreti şu anda 80,00 $ ABD doları tutarındadır ve bu Sözleşmenin şartları kapsamında değişikliğe tabidir. Alan adınızı Kaydın Kullanma Süresi sonuna kadar kullanmaya devam etmemeniz halinde Kayıt tarafından ilk gelenin kaydedebileceği şekilde kullanıma sunulur.

Yenileme için Yetkisiz Kullanım Süreleri ve Ödeme ile Kurtarma Amaçlı Yetkisiz Kullanım Süreleri farklı ccTLD’ler için değişiklik gösterir. Lütfen ilgili TLD’ye özel şartlara bakın. Bu paragrafın hükümleri ile ccTLD şartları arasında herhangi bir tutarsızlık olması durumunda ccTLD şartları geçerli olacaktır.

Kayıt süre sonu bildirimi politikamız ve ilgili ücretler burada belirtilmiştir.

(C) ÜCRETSİZ ÜRÜN ŞARTLARI

Bir alan adının kaydıyla birlikte ücretsiz ürünler almanız durumunda söz konusu ürünlerin yalnızca geçerli bir satın alma işlemiyle kullanılabileceğini ve alana adının silinmesi veya iptal edilmesi durumunda feshedilebileceğini kabul ve beyan edersiniz. Ücretsiz alan adları için, kayıttan sonraki beş (5) gün boyunca, söz konusu ücretsiz alan adıyla ilişkili hesabı değiştirmeyeceğinizi kabul ve beyan edersiniz. Ücretsiz bir alan adının, başka bir alan adının kaydıyla birlikte sunulması durumunda ve ücretli alan adı kaydı başarısız olursa kendi takdirimize bağlı olarak ücretsiz alan adının kaydını silebilir veya ödenen tutar ile ücretsiz alan adının değeri arasındaki farklı iade edebiliriz. Promosyon teklifleriyle ilişkili başarısız kayıtlar; kendi takdirimize bağlı olarak, ücretsiz veya indirimli ürünün silinmesiyle veya kayıtlı alan adı fiyatı ile indirimli ürünün değeri arasında denkleştirme yapılmasıyla sonuçlanabilir.


3. SÖZLEŞMENİN ŞARTLARI,TRANSFERLER, ALAN ADI TADICILIĞI

Bu Sözleşme’nin şartları AZEM Bilişim üzerinden kayıtlı bir alan adınız olduğu sürece geçerli ve tam yürürlükte kalacaktır.

İlk kayıt tarihinden sonra ilk altmış (60) gün içinde, AZEM Bilişim ile kaydedilen herhangi bir alan adını başka bir alan adı kayıt kuruluşuna transfer etmemeyi kabul edersiniz. Herhangi bir alan adını Hesap Değişikliği’ni takip eden on (10) gün boyunca transfer edemeyeceğinizi kabul edersiniz.

Ayrıca bir alan adı sahibinin bir alan adını beş (5) gün kullanıp iptal ettikten sonra kayıt ücretinin tamamını iade alabilme imkanını bir alan adının pazarlama veya kullanım avantajlarını değerlendirerek “alan adı denemesi” faaliyetleri gerçekleştirmeyeceğinizi kabul edersiniz. AZEM Bilişim, (karar takdir yetkisi AZEM Bilişim tarafına ait olmak üzere) “alan adı denemesi” yaptığınıza karar verirse, AZEM Bilişim(e) sizden küçük bir ücret alma (bu ücret düzenlenen para iadelerinden düşülür) veya (b) iptal/para iadesi talebinizi tamamen reddetme haklarını saklı tutar. AZEM Bilişim dolandırıcılık veya kontrolünüz dışındaki diğer faaliyetler nedeniyle beş (5) günlük ödemesiz dönemde alan adınızı iptal ederse AZEM Bilişim sizden hiçbir bir ücret talep etmez. Beş (5) günlük ilk kullanım süresi, para iadesi yapılmayan Premium Alan Adları için geçerli değildir.

AZEM Bilişim tarafının (i) hizmetleri AZEM Bilişim tarafından satın almak için kullanabileceğiniz üçüncü taraflarca yapılan beyanlar veya (ii) AZEM Bilişim web sitesinde veya AZEM Bilişim tanıtım materyallerinde yayınlanan genel ifadeler karşısında bağlı olmayacağını kabul edersiniz.


4. GÜNCEL BİLGİLERİ, BİLGİLERİN KULLANIMI VE SÜRE SONU

Başvuru ve/veya kayıt sürecinin bir parçası olarak sağladığınız bilgilerden herhangi biri değiştiğinde beş (5) iş günü içinde AZEM Bilişim şirketine bildirimde bulunmayı kabul edersiniz. Bu bilgilerin geçerli ve doğru olmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir nedenle AZEM Bilişim hizmetine başlangıçta ve sürekli bir şekilde doğru ve güvenilir bilgi sağlayamamanız bu Sözleşme’nin somut bir ihlali olarak kabul edilecek ve alan adının askıya alınması ve/veya iptali için temel teşkil edecektir. Herhangi bir nedenle AZEM Bilişim tarafından, sağladığınız bilgilerin geçerliliğini belirlemek için yapılan herhangi bir sorguyu beş (5) iş günü içinde yanıtlayamamanız da bu Sözleşme’nin somut bir ihlali olarak kabul edilecek ve alan adının askıya alınması ve/veya iptali için temel teşkil edecektir. Alan adınızı satın aldığınıza ilişkin makbuz kaydının bir kopyasını bulundurmayı kabul edersiniz.

Tarafınızdan kaydedilen her bir alan adı için aşağıdaki iletişim verilerinin gerekli olduğunu kabul edersiniz: posta adresi, e-posta adresi, telefon numarası ve varsa Kayıtlı Ad Sorumlusu için bir faks numarası ve Kayıtlı Ad Sorumlusu’nun bilgilerinden farklıysa teknik ilgili kişinin, yönetici ilgili kişisinin ve faturalandırma ilgili kişisinin aynı iletişim bilgileri.

Alan adı kaydının, tamamen veya kısmen, bu yetkili bilgilerinin, bu bilgilerin örneğin ABD ile AB arasında, uluslar arası sınırlardan aktarılmasını gerektirebilecek alan adı kayıt yönetimi amacı ile kullanılması, kopyalanması, dağıtılması, değiştirilmesi ve diğer işlemlere tabi tutulması için kayıt operatörü ile paylaşılmasını onaylar ve kabul edersiniz. ICANN’nin gerektirdiği şekilde bu bilgiler aynı zamanda Whois aracılılığıyla herkese açık hale getirilmelidir ve kayıt operatörünün de bu bilgileri Whois aracılığıyla herkese açık hale getirmesi gerekebilir. Hem AZEM Bilişim hem de kayıt operatörünün, bu bilgileri bir üçüncü taraf emanet hizmetinde arşivlemesi gerekebilir. İşbu Sözleşme ile tüm bu gereksinimler ve ifşalar için onay ve izin verirsiniz. Ayrıca bir üçüncü tarafla ilgili bilgi sağlıyorsanız üçüncü tarafa ifşayı ve ifşanın amacını bildirdiğinizi ve bu ifşa için üçüncü tarafın onayını aldığınızı da kabul ve beyan edersiniz. Alan Adı Kayıt Kuruluşu, verileri bu Sözleşme’ye aykırı bir şekilde işlemeyecektir. Alan Adı Kayıt Kuruluşu, verileri kayba veya kötüye kullanıma karşı korumak için makul önlemleri alacaktır.

Tarafınızdan kaydedilen her bir alan adı için, ICANN Politikası tarafından belirlenen şekilde aşağıdaki bilgilerin Whois dizininde herkese açık hale getirileceğini ve ICANN sözleşmesinde belirtildiği şekilde toplu olarak satışının gerçekleştirilebileceğini kabul edersiniz:

 • Alan adı;
 • Adınız ve posta adresiniz;
 • Teknik kişiler ve yönetici ilgili kişileri için ad, e-posta adresi, posta adresi, telefon ve faks numaraları;
 • Birincil ve ikincil ad sunucuları için internet protokolü numaraları;
 • Ad sunucularının ilgili adları ve
 • Kayıt ve sona erme tarihinin orijinal tarihi.
 • Birincil ad sunucusunun ve ikincil ad sunucusunun adı.
 • Alan adı kayıt kuruluşunun kimliği.

ICANN tarafından izin verildiği ölçüde AZEM Bilişim hizmetinin, kayıt sürecinde sağladığınız herkese açık bilgilerden yaralanabileceğini kabul edersiniz. Kişisel bilgilerini edindiğiniz kişilere sağlamayı kabul ettiğiniz alan adının yeniden satışı için faaliyette bulunduğunuz takdirde kişisel bilgilerin, ICANN politikası uyarınca olası kullanımlarına ilişkin bilgiler. Ayrıca sağladıkları bilgilerin bu tür kullanımı için söz konusu kişilerin onayını ve bu onayın kanıtını almayı da kabul edersiniz.

CIRA tarafından veya kural ya da politika oluşturma denetim ve yetkisine sahip herhangi bir il veya eyalet yönetimi tarafından oluşturulan kurallar ya da politikalar da dahil olmak üzere mevcut olan veya gelecekte geçerli olacak kurallara ya da politikalara uyabilmemiz için işbu Sözleşme ile bize, bir alan adına başvururken sizden sağlamanız istenen aşağıdaki bilgileri etkileşimli ve herkese açık olarak erişilebilen bir kayıt veritabanı yoluyla üçüncü taraflara ifşa etme hakkı tanırsınız:

 1. Sizin tarafınızdan kaydolunan alan adları ve alt alan adları;
 2. Kuruluşunuzun adı, türü ve posta adresi;
 3. Alan adınız veya alt alan adlarınız için teknik ve yönetici ilgili kişilerinin adları, pozisyonları, posta adresleri, e-posta adresleri, telefon numaraları ve varsa faks numaraları;
 4. Alan adınız veya alt alan adınız için en az iki (2) ad sunucusu ana bilgisayar adının (biri birincil ve en az biri ikincil) tam ana bilgisayar adları ve İnternet protokolü (IP) adresleri. En fazla altı (6) ad sunucusu belirtilebilir. Bir ana bilgisayarda birden (1) fazla IP adresi varsa virgülle ayrılmış bir liste kullanın;
 5. Bu ad sunucularının ilgili adları;
 6. Kaydın ilk oluşturulma tarihi ve
 7. Kayıt süresinin dolduğu tarih.

Bu bilgileri toplu olarak üçüncü tarafların kullanımına sunmamız gerekebilir. Bu bilgileri CIRA’ya veya takdir yetkisi bize ait olmak üzere başka bir üçüncü tarafa transfer edebilir veya atayabiliriz.


5. ANLAŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ POLİTİKASI

Geçerli Anlaşmazlık Çözümü Politikamıza tabi olduğunuzu kabul edersiniz. Bu sözleşme bu belgeye dahil edilmiş ve bu Sözleşme’nin bir parçası haline getirilmiştir. AZEM Bilişim tarafının zaman zaman Anlaşmazlık Çözümü Politikasında değişiklik yapabileceğini kabul edersiniz. AZEM Bilişim Anlaşmazlık Çözümü Politikasındaki değişiklikleri, değişiklikler yürürlüğe girmeden en az otuz (30) gün içinde yayınlar. Güncellenen politika geçerli hale geldikten sonra AZEM Bilişim ile olan alan adı kayıtlarınızı sürdürerek, Anlaşmazlık Çözümü politikasını değiştirildiği haliyle kabul etmiş olursunuz. AZEM Bilişim web sitesini düzenli aralıklarla inceleyerek Anlaşmazlık Çözümü Politikası’nda değişiklik yapılıp yapılmadığını kontrol etmeyi kabul edersiniz. Değiştirilen Anlaşmazlık Çözümü politikası nedeniyle AZEM Bilişim ile olan Hizmetlerinizi iptal eder veya feshederseniz size herhangi bir para iadesi yapılmaz. Ayrıca varsa Yeknesak Hızlı Askıya Alma Sistemi kapsamında başlatılan kovuşturmalara gönderimde bulunmayı da kabul edersiniz.

AZEM Bilişim kullanarak kaydolduğunuz bir (1) veya birden fazla alan adının neden olduğu bir anlaşmazlığın ortaya çıkması durumunda bu Sözleşme’de sağlandığı şekilde AZEM Bilişim hizmetini tazmin etmeyi, savunmayı ve masun tutmayı kabul edersiniz. Ayrıca AZEM Bilişim, AZEM Bilişim kullanarak kaydolduğunuz bir alan adıyla ilgili olarak, hükümet, yargı veya yönetim organı yoluyla bir şikayette bulunulduğu bildirimini alırsa anlaşmazlık çözülene kadar AZEM Bilişim hizmetinin, yalnızca kendi takdirine bağlı olarak, hükümet, yönetim veya yargı organının faaliyetlerine ve gereksinimlerine uymak için gerekli görülen, alan adındaki ek değişiklikler, atama ve/veya denetim ile ilgili AZEM Bilişim hizmetinin gerekli gördüğü tüm işlemleri gerçekleştirmesini de kabul edersiniz. Bu durumda, AZEM Bilişim tarafından gerçekleştirilen her işlem açısından AZEM Bilişim hizmetini masun tutmayı kabul edersiniz.


6. ALAN ADI TRANSFERLERİ, YENİDEN SATIŞ UYGULAMALARI

Herhangi bir alan adını transfer ederseniz Alan Adı Transfer Sözleşmemizde ve Alan Adı Sahibi Değişikliği Sözleşmemizde belirtilen prosedürlerin ve koşulların gerektirdiği bilgileri sağlamayı ve bu prosedürlere ve koşullara uymayı kabul edersiniz. Alan Adı Transfer Sözleşmemizin ve Alan Adı Sahibi Değişikliği Sözleşmemizin en son sürümlerini çevrimiçi bulabilirsiniz. Alan adınızı daha da fazla korumak için, AZEM Bilişim ile kayıtlı olan veya AZEM Bilişim şirketine transfer edilen alan adları, Alan Adı Sahibi Değişikliği Sözleşmemizde veya Alan Adı Vekili Sözleşmemizde belirtildiği şekilde talep çıkışı yapılmadıkça kilitli durumuna getirilecektir. AZEM Bilişim hizmetinden yeni bir Alan Adı Kayıt Kuruluşu’na transfer başlatmak için alan adının kilitli durumundan alınması gerekir. Alan adınız AZEM Bilişim hedefine başarıyla transfer edildikten sonra dilediğiniz zaman AZEM Bilişim ile hesabınıza giriş yapabilir ve kilitli durumunu kaldırabilirsiniz.

Üçüncü bir taraf adına bir alan adı satın alıyor olmanız durumunda, AZEM Bilişim tarafından sunulan kayıt hizmetlerini kullanarak sizin aracılığınızla bir alan adı ediniyor olabilecek müşterilerinizi, alan adlarını aslında AZEM Bilişim üzerinden kaydediyor oldukları konusunda bilgilendirmeyi ve AZEM Bilişim şirketinin ICANN tarafından onaylanmış bir alan adı kayıt kuruluşu olmadığını kabul edersiniz. ICANN onaylı bir alan adı kayıt kuruluşu olduğunuza veya herhangi bir şekilde ICANN Alan Adı Kaydı’na üst düzey erişim sağladığınıza ilişkin bir beyanda bulunmamayı kabul edersiniz. Ayrıca ICANN ticari marka logosunu web siteniz de dahil olmak üzere promosyon materyallerinizden herhangi birinde kullanmamayı da kabul edersiniz.

Bu Sözleşmenin o an geçerli olan sürümü için tüm müşterilerinizin onayını almayı ve bu onayı en az üç (3) yıl saklamayı kabul edersiniz. Müşterilerinizin AZEM Bilişim için gerekli olmayan ek şart ve koşulları kabul etmesini şart koşmanız halinde, söz konusu ek şart ve koşulların bu Sözleşme veya ICANN politikaları ve prosedürleriyle çakışmayacağını kabul edersiniz.

AZEM Bilişim tarafının size kayıt bağlantılarına erişim veya kayıt erişimi vermediğini ve tek başınıza bir alan adı kayıt kuruluşu sayılmayacağınızı kabul edersiniz. Ayrıca AZEM Bilişim tarafının alan adı kayıt kuruluşu bağlantılarına veya kayıt erişimine erişme girişiminde bulunmayacağınızı kabul edersiniz. Her alan adı sahibinin WHOIS veritabanına eklenebilmesi için ICANN gereksinimleri uyarınca kayıtlara eklenmek üzere eksiksiz, doğru ve güncel verilerini sağlamayı kabul edersiniz.

Müşterilerinize yeterli müşteri hizmetleri sunmayı ve onlarla iletişim kurmak için alan adı kayıt sürecini bir parçası olarak sundukları bilgileri değiştirmek için bir ortam sağlamayı kabul edersiniz. Düzeltilmiş veya güncellenmiş bilgileri aldıktan sonra beş (5) iş günü içinde bu bilgileri AZEM Bilişim tarafına AZEM Bilişim tarafının kayıtlarını güncelleyebilmesi için vermeniz gerekir. Müşterilerinizle aranızdaki tüm yazışmaların kopyalarını saklayıp istenmesi halinde AZEM Bilişim ile paylaşmanız gerekir.


7. YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZ, HİZMETLERİN ASKIYA ALINMASI, SÖZLEŞME İHLALİ

Bilginiz dahilinde, alan adının kaydının veya doğrudan ya da dolaylı kullanım şeklinin herhangi bir üçüncü tarafın yasal haklarını ihlal etmediğini beyan ve kabul edersiniz. Gizlilik, veri toplama, tüketici koruması, adil kredi, alacak tahsili, organik tarım, verilerin ifşası ve finansal ifşalar ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın tüm geçerli yasalara uyacaksınız. Sağlıkla ilgili ve finansal verileri topluyor ve bulunduruyorsanız, geçerli yasalar tarafından tanımlandığı şekilde bu hizmetlerle orantılı olarak makul ve uygun güvenlik önlemlerini uygulamanız gerekir. İlişkili kayıt tld dizesine ilişkin sektöre katılım için gerekli yetkiye, ayrıcalığa, lisansa ve/veya diğer ilgili yeterliliğe sahip olduğunuzu beyan edersiniz. Yetkinizin, ayrıcalığınızın, lisansınızın ve /veya diğer ilgili yeterliliğinizin geçerliliğinde yapılan herhangi bir somut değişikliği bildireceksiniz. Alan adı kayıt kuruluşunu ve kayıt operatörünü ve onun yöneticilerini, görevlilerini, çalışanlarını ve aracılarını alan adı kaydından kaynaklanan veya bununla ilgili tüm iddialar, zararlar, yükümlülükler, maliyetler ve masraflar (makul yasal ücretler ve masraflar) açısından tazmin edecek ve masun tutacaksınız. Bu yükümlülük, bu Sözleşme’nin veya alan adı kaydının süresinin dolmasından veya feshedilmesinden sonra da geçerli kalacaktır.

Bu Sözleşme’de belirtilen diğer olayların yanı sıra şunları da kabul edersiniz:

 1. Bu Sözleşme’nin çözüme kavuşmamış bir ihlali söz konusu olduğunda veya o anda geçerli olan veya daha sonra ICANN tarafından uygulanacak herhangi bir politikanın, askıya alma veya iptal işlemi gerektirmesi durumunda AZEM Bilişim tarafından sağlanan tüm hizmetleri kullanımınız, iptal veya askıya alma durumuna tabidir;
 2. Herhangi bir alan adı kaydınız, (a) AZEM Bilişim  veya kayıt operatörü tarafından alan adı kaydında yapılan hataları düzeltmek için veya (b) herhangi bir alan adıyla ilgili anlaşmazlıkların çözümü için ICANN tarafından uygulanan herhangi bir belirtim veya politika uyarınca ya da ICANN tarafından uygulanan belirtimlerle veya politikayla tutarlı herhangi bir AZEM Bilişim prosedürü uyarınca askıya alma, iptal veya transfer durumuna tabi olacaktır.

AZEM Bilişim ve alan adı kayıt kuruluşunun, yalnızca AZEM Bilişim veya alan adı kayıt kuruluşunun kendi sınırsız takdirine bağlı olarak, şu durumlarda gerekli gördüğü şekilde herhangi bir kaydı ya da işlemi reddetme, iptal etme veya transfer etme veya herhangi bir alan adını kayıt kilidine, askıya veya benzer duruma alma hakkını saklı tuttuğunu kabul ve beyan edersiniz: (i) İnternet ile ilgili genel olarak yetkili olduğu kabul görülen herhangi bir sektör grubunun izlediği belirtimlere uymak için (ör. RFC’ler), (ii) herhangi bir alan adı kaydı veya kayıt kuruluşu tarafından yapılan hataları düzeltmek ve bunların doğruluğunu ya da düzenin korumak, (iii) ücretlerin alan adı kayıt kuruluşuna ödenmemesi durumunda, (iv) alan adı kayıt kuruluşunun bütünlüğünü ve kararlılığını korumak için, (v) geçerli tüm mahkeme kararlarına, yasalara, devlet hükümlerine veya gereksinimlerine, kanun gerekliliklerine ya da anlaşmazlık çözümü süreçlerine uymak için, (vi) kayıt sözleşmesi de dahil olmak üzere ancak bununla sınırlı kalmaksızın geçerli ICANN kurallarına veya düzenlemelere uymak için, (vii) kayıt operatörünün yanı sıra onun iş ortakları, bağlı kuruluşları, görevlileri, yöneticileri ve çalışanları tarafında hukuki veya cezai yükümlülüklerden kaçınmak için, (viii) bu Sözleşme’nin şartları uyarınca, (ix) aşağıdaki Bölüm 8’de açıklanan izinsiz etkinliklerin gerçekleşmesi halinde veya (x) bir anlaşmazlığın çözümü sırasında.

Bu Sözleşme’nin şart ve koşullarına ve herhangi bir AZEM Bilişim kuralına veya politikasına tamamen uymamanız AZEM Bilişim tarafından bu Sözleşme’nin somut ihlali sayılır ve AZEM Bilişim size yazılı veya elektronik olarak (e-posta) bu ihlalin bildirimini sağlayabilir. AZEM Bilişim için, AZEM Bilişim yükümlülüklerinizi ihlal etmediğinize ilişkin somut kanıtı (10) iş günü içinde sağlamamanız durumunda AZEM Bilişim, sizinle olan ilişkisini feshedebilir ve geçerli yasalara uygun şekilde AZEM Bilişim için mevcut olan herhangi bir düzeltici işleme başvurabilir. Bu düzeltici işlem size bildirilmeden uygulanabilir ve alan adlarınızdan herhangi birinin kaydının ve AZEM Bilişim tarafından size sağlanan hizmetlerin iptalini içerebilir ancak bununla sınırlı değildir. Hizmetlerinizin bir ihlal nedeniyle iptal edilmesi veya feshedilmesi durumunda herhangi bir para iadesi almazsınız.

İhlal teşkil eden herhangi bir etkinliğin AZEM Bilişim tarafından işlem görmemesi veya size bildirilmemesi, ihlalde bulunduğunuz gerçeğini değiştirmez veya ihlal için mazeret olarak kabul edilemez.


8. HİZMETLERİN KISITLANMASI, REDDETME HAKKI

Alan adı sisteminizi (“DNS”) AZEM Bilişim sunucularında barındırıyorsanız veya bir alan adını, URL’yi veya başka bir içeriği başka bir yerde barındırılan bir sisteme ya da siteye yönlendirmek için sistemlerimizi kullanıyorsanız veya alan adınız AZEM Bilişim ile kayıtlıysa AZEM Bilişim sunucularında aşırı yük bulunmadığını doğrulamak sizin sorumluluğunuzdadır. AZEM Bilişim sunucularını ve alan adınızı posta bombaları, internette pakete boğma, paket bozma veya kötüye kullanım amaçlı diğer saldırılar için kaynak, aracı, yanıtlama adresi veya hedef adresi olarak kullanamazsınız. Sunucu korsanlığı veya diğer güvenlik ihlalleri yasaktır. AZEM Bilişim, sitenizin neden olduğu, ağın kararlılığını tehdit eden etkinliklerin alıcısı olduğuna karar verirse AZEM Bilişim, alan adınızı DNS’inden devre dışı bırakma hakkını saklı tutar.

AZEM Bilişim tarafının, tamamen kendi takdirinde olmak ve tarafınıza herhangi bir yükümlülük getirmemek üzere, herhangi bir alan adının tescilini kabul etmeyi reddedebileceğini onaylarsınız. AZEM Bilişim aynı zamanda tamamen kendi takdirine bağlı olmak ve size karşı hiçbir yükümlülük almamak üzere kaydın gerçekleşmesini takip eden ilk otuz (30) gün içinde herhangi bir alan adının kaydını silebilir.

AZEM Bilişim, bir kaydı reddeder veya kayıttan sonraki ilk otuz (30) gün içinde mevcut bir kaydı silerse, iptal edilen veya reddedilen kayıtla bağlantılı olarak AZEM Bilişim için ödenen tüm ücretler için bir para iadesi alacaksınız. AZEM Bilişim, spam veya ahlaki açıdan sakıncalı etkinliklerle ilişkili olarak kullanılan bir alan adının kaydını silerse para iadesi yapılmayacaktır.


9. VARSAYILAN AYARLAR, PARK EDİLMİŞ SAYFA

Alan Adı Ayarlarınızın Seçilmesi: AZEM Bilişim ile bir alan adına kaydolduğunuzda ödeme işlemi sırasında sizden alan adı ayarlarınızı seçmeniz istenir. Web siteniz veya hosting ihtiyaçlarınız için başka bir sağlayıcıyı kullanmayı planlıyorsanız alan adı ayarlarınızı seçerken bu sağlayıcının ad sunucularını girmeniz gerekir. Bu işlem, alan adınızı AZEM Bilişim ad sunucularından başka sunuculara yönlendirir. AZEM Bilişim müşterisiyseniz ve zaten yeni alan adı kayıtları için alan adı ayarlarınızı belirleyerek bir müşteri profili oluşturduysanız ödeme işlemi sırasında bu adımı tekrar tamamlamanız gerekmez.

AZEM BilişimVarsayılan Ayarları: Alan adınızı yukarıda belirtildiği şekilde AZEM Bilişim ad sunucularından başka bir yere yönlendirmezseniz, AZEM Bilişim alan adınızı bir “Park Edilmiş Sayfaya” (“Varsayılan Ayar”) yönlendirir. AZEM Bilişim tarafının Varsayılan Ayarı belirleme hakkının saklı olduğunu kabul edersiniz.

Park Edilmiş Sayfa Varsayılan Ayarı: AZEM Bilişim Park Edilmiş Sayfa hizmeti, web siteleri tarafından etkin şekilde kullanılmayan alan adlarından gelir elde etmek (tıklama başına ödeme reklamcılığının kullanımı yoluyla) amacıyla tasarlanmış online bir alan adı paraya dönüştürme sistemidir. Alan adınız Park Edilmiş Sayfa’ya yönlendirilirse AZEM Bilişim hizmetinin, yukarı açılır veya aşağı açılır tarayıcı pencerelerinin, banner reklamlarının, ses ve video akışlarının veya diğer herhangi bir reklamcılık aracının kullanımı yoluyla Park Edilmiş Sayfanızda hem (a) şirket içi reklamlar (AZEM Bilişim ürünlerinin ve hizmetlerinin bağlantılarını içeren) hem de (b) üçüncü taraf reklamları (üçüncü taraf ürünlerinin ve hizmetlerinin bağlantılarını içeren) gösterebileceğini ve çerezler ve benzer bir araç yoluyla ilgili kullanım verilerini kendi kullanımımız için toplayabileceğimizi kabul ve beyan edersiniz. Ayrıca tüm şirket içi reklamların ve üçüncü taraf reklamlarının, uygun olduğu şekilde AZEM Bilişim ve onun reklamcılık iş ortakları tarafından seçileceğini ve reklamı özelleştirmenize izin verilmediğini veya bunun karşılığında herhangi bir tazminat alma yetkinizin olmadığını kabul ve beyan edersiniz. AZEM Bilişim Park Edilmiş Sayfalarında gösterilen üçüncü taraf reklamlarının, yetişkinlere yönelik içeriğe bağlantılar da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, saldırgan içerikler barındırabileceğini lütfen unutmayın. AZEM Bilişim, AZEM Bilişim Park Edilmiş Sayfalarında görüntülenen içeriği ve üçüncü taraf reklamlarını düzenlemek, kontrol etmek, izlemek veya sınırlamak için hiçbir çaba göstermez ve size veya bunlarla bağlantılı olarak üçüncü taraflara karşı herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

AZEM Bilişim Varsayılan Ayarlarını Değiştirmek: AZEM Bilişim Varsayılan Ayarlarını alan adı kaydınızın dönemi boyunca dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

 1. Park Edilmiş Sayfanızda Gösterilen İçerikler: Park Edilmiş sayfanızda gösterilen içeriği değiştiremezsiniz. Aşağıdaki listelenen diğer seçeneklerden birini belirleyebilirsiniz.
 2. İçerik Olmaması: Yukarıda listelenen seçenekler sizin için uygun değilse lütfen müşteri hizmetleri ile görüşerek sizin için uygun olabilecek diğer seçenekler hakkında bilgi edinin.

Alan Adının Sona Erme Tarihinden Sonra Park Edilmiş Sayfa Varsayılan Ayarına Geri Dönme. Alan adının sona erme tarihinden sonra ve alan adı kaydınızın süresi boyunca alan adınızı nasıl kullandığınızdan bağımsız olarak alan adınız yukarıda açıklanan Park Edilmiş Sayfa Varsayılan Ayarına otomatik olarak geri döner. Bu paragrafta kullanıldığı şekilde, “sona erme tarihinin”, alan adının süresinin sona ermesinden hemen sonraki ancak alan adının kayda geri dönmesinden önceki “yenileme dönemini” veya “kurtarma dönemini” de içerdiği varsayılır. Alan adınız yukarıda açıklanan Park Edilmiş Sayfa Varsayılan Ayarına geri döndükten sonra Park Edilmiş Sayfa hizmetini devre dışı bırakmanın tek yolu, alan adınızın bu Sözleşmenin Bölüm 2(B) Alan Adı Yenileme Şartlarına uygun şekilde yenilenmesi, ödeme ile kurtarılması veya yeniden kaydedilmesidir.


11. ALAN ADI EKLENTİLERİ

Kurumsal Kayıt: Kurumsal kayıt; faks numaranız, sokak adresiniz ve çalışma saatleriniz de dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın alan adınızın temeli olan işletme hakkında ek bilgiler göstermenize olanak tanır.

Geçerlilik Süresi Konsolidasyonu. Geçerlilik süresi konsolidasyonu hizmetinin yalnızca .com ve .net alan adlarının geçerlilik sürelerini eşitlemek için kullanılabileceğini kabul edersiniz. Bu hizmet, Alan Adı Kayıt Kuruluşu BLOKESİNDE, Kayıt BLOKESİNDE veya Transfer bekleme durumda olan alan adlarını eşitlemek için kullanılamaz. Hizmetin Alan adlarınızın süre sonunu yalnızca en az bir (1) ay öne ve en fazla on (10) yıl ileri ve yalnızca en fazla on iki (12) aylık bir dönem için kullanılabileceğini kabul edersiniz. Hizmet ile alan adları eşitlendiğinde yeni süre sonu tarihi iptal edilemez. Hizmetin kötüye kullanılmasını veya yenilemeye alternatif olarak kullanılmasını önlemek için bu hizmeti 12 aylık bir dönem içinde her alan adında yalnızca bir kez kullanabilirsiniz. Hizmet yalnızca süre sonu geçmemiş olan alan adlarında kullanılabilir. Süre sonunu tekrar değiştirmek için öncelikle alan adını yenilemeniz gerekir. Hizmetin yalnızca alan adı kayıt kuruluşunun biz olduğumuz alan adlarını eşitlemek için kullanılabileceğini anlar ve kabul edersiniz. Bizimle kaydedilmeyen alan adlarının Hizmetten faydalanabilmek için transfer edilmesi gerekir.

Kayıt Hakları Koruması. Hak Koruma Hizmeti (“Hizmet”) genellikle şunları yapmanıza olanak tanır: (i) bir alan adını kaybetme; (ii) bu Hizmet bir alan adı için etkinken, o alan adının alan adı kayıt kuruluşları ya da alan adı sahipleri arasında transfer edilmesine izin vermeme; ve (iii) bu Hizmet altında korunan tüm alan adlarının durumuna dair ayrıntılı bilgi veren bir yıllık alan adı raporu alma.

ANCAK BU HİZMET, KAYIT HAKLARI KORUMA HİZMETİNİ NE ZAMAN ALDIĞINIZA BAĞLI OLMAKSIZIN, PREMIUM ALAN ADLARININ SATIŞINDAN VEYA AZEM BİLİŞİM PLATFORMLARINDA ALAN ADINI SATIŞA ÇIKARMANIZDAN KAYNAKLANAN TRANSFERLERİ ÖNLEMEZ.

Hizmeti bir alan adı veya tüm alan adları için satın aldığınızda, her bir alan adı için otomatik yenileme işlevi etkinleştirilir ve bu adlar Hizmetin yenileme dönemine kadar veya Premium alan adını sattığınız tarihe kadar transfer edilemez. Aynı zamanda Hizmeti satın almayla ilgili durumları dikkatli bir şekilde incelediğinizi ve Hizmetin, Hizmeti satın aldığınız alan adlarını transfer etmenizi engelleyeceğini anladığınızı kabul edersiniz. Buna ek olarak, Hizmeti satın aldığınız alan adının nedeni her ne olursa olsun ve Premium alan adlarının satışı haricinde, o alan adı yenilene kadar transfer edilemeyeceğini, bunu yapabilmek için Hizmeti o alan adı için devre dışı bırakmanız gerektiğini ve bu devre dışı bırakma işleminin Hizmetin geçerli döneminin sonuna kadar gerçekleşmeyeceğini kabul edersiniz. Sınırlama olmadan yalnızca örnek teşkil etmesi amacıyla, beş (5) yıllığına kaydettiğiniz bir alan adı için Hizmeti satın almanız halinde, Hizmet aynı beş (5) yıllık dönem için etkin olacak ve bu beş (5) yıllık dönem boyunca nedeni her ne olursa olsun söz konusu alan adını transfer edemeyeceksiniz.

Premium Alan Adları.

 • Hizmetin Tanımı.

Premium Alan Adı hizmeti (“Hizmet”) kayıtlı olan alan adlarının satılmasını ve alınmasını kolaylaştırmak için sunulmuş olan bir hizmettir. Biz yetki ve işlem kolaylaştırma süreci sunarız. Açık artırmacı veya emanetçi kurumu değiliz. Web sitesinde yer alan tüm alan adlarının sahibi değiliz. Bu nedenle, listedeki alan adlarının kalitesi, güvenliği ve yasal olma durumu üzerinde hiçbir denetimimiz yoktur. Listedeki alan adları herhangi bir zamanda satıcı tarafından veya bizim tarafımızdan kaldırılabilir. Üçüncü taraflara ödeme yapmanıza ve onlardan ödeme almanıza yardımcı olmak için işlem kolaylaştırıcı bir adım olarak çalışırız. Emanetçilik yapmayız, yönlendirmeleriniz ve Sizin adınıza iş yapmamızı gerektiren Hizmet talepleriniz sonucunda aracınız olarak çalışırız. Paranızı işletme masrafları veya diğer kurumsal amaçlarla kullanmaz ve iflas ya da herhangi bir başka durumda parayı sahiplerine iade etmeyiz. Bir banka olmadığımızı ve Hizmetin bankacılık değil ödeme işleme hizmeti olduğunu kabul edersiniz. Ayrıca paranız için bir kayyum, mutemet veya emanetçi olmadığımızı da kabul edersiniz. Alan adının bize kayıtlı olduğu tüm işlemlerde, Hizmet üzerinden satın alınan alan adları, alan adı sahibinin değiştiği tarihten itibaren atmış (60) gün boyunca bizden başka bir alan adı kayıt kuruluşuna transfer edilemez.

 1.